ZWROTY WYMIANY REKLAMACJE

Zwrot zamówienia

Na zwrot całości lub części zamówienia masz 14 dni 

Czas jest liczony od dnia odbioru przesyłki. W celu dokonania zwrotu lub wymiany produktu:

 • Poinformuj nas o chęci odstąpienia od umowy zakupu drogą mailową. Możesz również do tego użyć specjalnie przygotowanego formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na tej stronie.
 • Pobierz odpowiedni formularz (zwrot/wymiana lub reklamacja), wypełnij go czytelnie, a następnie dołącz do przesyłki zwrotnej. Wypełnienie formularza  jest opcjonalne, jednak zawsze ułatwia i przyśpiesza procedurę zwrotu.
 • Zwracany produkt powinien zostać odesłany w stanie niezmienionym w oryginalnym opakowaniu, na koszt Kupującego.

Zwracany produkt nie może nosić śladów użytkowania – zwracaj wyłącznie czystą odzież!

Adres do zwrotów

BENSINI ul. Lodowa 91 lok 41 93-232 Łódź

Zwrot środków z tytułu odstąpienia od umowy zakupu

 • W ciągu 14 dni od dnia odebrania przez nas zwróconej paczki realizowany jest zwrot środków przelewem na wskazany przez Klienta rachunek bankowy lub rachunek, z którego zostało opłacone zamówienie.
 • Sklep może wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do chwili otrzymania zwracanej rzeczy lub potwierdzenia jej odesłania, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
 • Zwroty odesłane po terminie nie są rozpatrywane, a paczka jest zwracana na koszt klienta.
 • Nie odbieramy paczek nadanych do nas za pobraniem.

Reklamacje

Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni kalendarzowych, licząc od dnia złożenia reklamacji poprzez odesłanie produktu. O decyzji w sprawie złożonej reklamacji informujemy pisemnie lub drogą elektroniczną.

FORMULARZ ZWROTU / WYMIANY

FORMULARZ REKLAMACYJNY

 • Zwracany produkt lub produkty nie mogą nosić jakichkolwiek śladów użytkowania. Zwracany produkt jest przeznaczona do dalszej odsprzedaży dlatego zwracaj wyłącznie czystą odzież! 
 • Produkt bez wad fabrycznych, a noszący ślady użytkowania może nie podlegać zwrotowi lub wartość zwracanego produktu może zostać obniżona o koszt czyszczenia produktu, umożliwiający dalszą jego odsprzedaż.
 • Kupujący, korzystający z rabatu ilościowego lub darmowej przesyłki, wynikającej z wartości zamówienia (300 PLN) ma prawo do dokonania częściowego zwrotu zakupionych przedmiotów. W przypadku częściowego odstąpienia od umowy, Kupujący traci prawo do rabatu przyznanego w ramach promocji “rabat ilościowy” lub darmowej wysyłki. W takim przypadku Sklep Bensini, zwraca środki pomniejszone o utracony rabat.
 • Produkt przygotowany według specjalnej specyfikacji Klienta (np. skracanie nogawek) nie podlega zwrotowi.  

WAŻNE! Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru i cech produktu. Konsument powinien obchodzić się z zakupionymi produktami i sprawdzać je tylko w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Sklep Bensini ma prawo żądać od Konsumenta odszkodowania w związku ze zmniejszeniem wartości produktu będącego wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania (Ustawa z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta Dz. U. Z 2014 nr 827).

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY