Rabat -10% z kodem MIKOLAJKI

darmowa wysyłka na zamówienia od 200 zł

30 DNI NA ZWROT

koszula nacna do szpitala karmienia blog bensini

Koszula nocna do porodu

Jaka koszula nocna do szpitala? 5 najważniejszych rad dla przyszłej mamy.

Pakowanie torby do szpitala to duże wyzwanie. W internecie znajdziesz na pewno dużo checklist z najważniejszymi elementami dla Ciebie i dla dziecka. W każdej z nich na pewno pojawi się koszula nocna lub koszula do porodu.
Jak wybrać idealną koszulę dla siebie? Czy możesz zabrać swoją ulubioną koszulę nocną, którą nosiłaś do tej pory w domu? Omówimy najważniejsze cechy dobrej koszuli nocnej na porodówkę. Nie musisz sztywno trzymać się wszystkich wskazówek. Jeżeli jesteś pewna, że jakiś punkt Cię nie dotyczy – zaufaj swojej intuicji.

1. Stosowna długość

Dla każdego “stosowna” oznacza coś innego. Pamiętaj jednak, że w szpitalu spędzisz przynajmniej dwa/trzy dni. W tym czasie na pewno będziesz chciała wyjść na chwilę z sali – porozmawiać na osobności przez telefon, do koleżanki z sali obok, zapytać o coś pielęgniarkę. Jeżeli z jakiegoś powodu Twój pobyt potrwa dłużej – na przykład maluszkowi nie będzie się śpieszyć z przyjściem na świat – takich okoliczności będzie na pewno więcej. Przyda Ci się koszula nocka w której bez skrępowania będziesz mogła się poruszać wśród obcych ludzi.

2. Kryjący materiał

Jak wyżej – szpital to miejsce, w którym otaczają Cię nieznajomi. Nikt nie powinien zwracać uwagi na to, jak wyglądasz i nikt nie będzie komentować Twojej koszuli. Jeżeli jesteś pewna, że będziesz się czuć pewnie w swojej ulubionej koszulce z przezroczystościami – spakuj ją. Wiemy jednak, że na wszelki wypadek lepiej mieć coś nieco bardziej zakrytego.

3. Możliwość karmienia piersią

To już nie są kwestie estetyczne. Jeżeli chcesz karmić piersią, obowiązkowo zaopatrz się w koszulę, która pozwoli Ci na szybkie i wygodne odsłonięcie piersi. Nasze koszule do karmienia mają podwójny karczek na gumce, który sprawia, że karmienie jest łatwe i dyskretne, niezależnie od tego, czy jesteś w pojedynczej sali, czy masz obok koleżanki.

4. Oddychający materiał

Z doświadczenia wiemy, że na porodówce niezależnie od pory roku jest bardzo ciepło. To ważne, żeby Twoja koszula była uszyta z naturalnych materiałów, w których skóra oddycha. Różnica jest zauważalna przy pierwszym dotyku. Nasze koszule uszyte są z bawełny z niewielkim dodatkiem elastanu – dzięki temu są wygodne i miękko układają się na ciele. Dobry sen gwarantowany.

5. Kolor, wzór i fason, w którym dobrze się czujesz

To ostatnia rada i jednocześnie najważniejsza. Wybierz koszulę, która Ci się podoba. Najlepiej taką, którą z przyjemnością będziesz nosić po powrocie do domu. Twój komfort i dobre samopoczucie są bardzo ważne. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, pamiętaj o tym.

Niezależnie od tego, jaką koszulę wybierzesz, przed spakowaniem jej do torby wypierz ją w proszku dla dzieci i wyprasuj – tak jak ubranka dla dziecka. Nie używaj płynu do zmiękczania tkanin, może podrażniać skórę i nos noworodka.

A teraz zobacz, jakie koszule nocne do karmienia przygotowaliśmy dla Ciebie ->> KOSZULE NOCNE DO KARMIENIA


Dołącz do newslettera

Bądź na bieżąco z naszą ofertą oraz aktualnymi promocjami

[newsletter_form type="minimal" list="1"]