30 DNI NA ZWROT

darmowa wysyłka na zamówienia od 200 zł

Sklep Firmowy w Łodzi

Jak prawidłowo zmierzyć swoją sylwetkę

Legginsy – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Wybór odpowiedniego rozmiaru legginsów może wydawać się nieco skomplikowany, szczególnie gdy jesteśmy przyzwyczajone do kupowania odzieży w popularnych sieciówkach, takich jak np H&M. Jako polski producent legginsów, zależy nam aby wyjaśnić naszym Klientkom, jak dobrać odpowiedni rozmiar naszych produktów, aby uniknąć problemów związanych z prześwitywaniem legginsów, co skutkowałoby z niezadowoleniem z zakupu i wymianą produktu na inny rozmiar.

Tabele antropometryczne – co to takiego?

Przede wszystkim musicie wiedzieć, że nasi konstruktorzy bazują na polskich tabelach antropometrycznych podczas projektowania odzieży. Tabele antropometryczne to zestawienie danych dotyczących wymiarów ciała, które uwzględniają różnice w budowie ciała ludzi w danym regionie lub kraju. Dzięki temu, nasze produkty są dostosowane do potrzeb polskich klientek i lepiej odzwierciedlają ich wymiary.

Problem z różnicami w rozmiarówkach.

Zdarza się, że klientki kupują legginsy w zbyt małym rozmiarze, ponieważ w popularnych sieciówkach zawsze wybierały np. rozmiar S lub M. Warto jednak pamiętać, że różne marki mogą mieć różne rozmiarówki. Nie zawsze więc można sugerować się rozmiarówką innego sklepu. W rezultacie, legginsy w zbyt małym rozmiarze mogą prześwitywać na pupie, a jeśli rozmiar jest mniejszy od naszego o kilka rozmiarów, mogą zacząć pękać na szwach, czy przecierać się.

Elastyczność materiału

Nasze legginsy są wykonane z elastycznej dzianiny, który zapewnia komfort noszenia i dopasowanie odzieży do sylwetki. Niemniej jednak, zbyt mocno rozciągnięty materiał na pewno zacznie prześwitywać. Pamiętaj, że każda kobieta w rozmiarze xxl jest w stanie “wcisnąć się” w elastyczne legginsy w rozmiarze m, ale zapewniam, że w takiej sytuacji materiał będzie się zbyt mocno naciągnięty, czego skutkiem będą wszystkie wspomniane wcześniej problemy ze zbyt mały rozmiarem odzieży. Gdyby sytuacja dotyczyła legginsów ze stabilnej, nierozciągliwej tkaniny to od razu zauważyłybyśmy, że rozmiar jest nieodpowiedni, natomiast w przypadku elastycznych dzianin jesteśmy je w stanie rozciągnąć o nawet o kilkadziesiąt centymetrów. To jednak nie będzie dobre dla Twoich legginsów :), dlatego tak ważne jest, dobranie odpowiedniego rozmiaru do Twojej sylwetki.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar legginsów, sugerujemy kierowanie się naszą tabelą wymiarów sylwetki. Najważniejszym wymiarem jest obwód bioder, ponieważ to właśnie w tej partii ciała legginsy rozciągają się najbardziej. Warto zmierzyć swój obwód bioder i porównać go z naszą tabelą, aby upewnić się, że wybieramy rozmiar odpowiedni dla naszej sylwetki.

Jak prawidłowo się zmierzyć?

Do prawidłowego zdjęcia miary będzie Ci potrzebny centymetr. Aby zmierzyć swój obwód biustu, talii lub bioder przeprowadź centymetr dookoła partii ciała, którą chcesz zmierzyć. Centymetr powinien delikatnie opinać sylwetkę. Stój w naturalnej pozycji i nie wciągaj brzucha 😉 Jeśli nie posiadasz centymetra swój obwód zmierz kawałkiem sznurka lub paska, a następnie otrzymany wymiar zmierz linijką.


Dołącz do newslettera

Bądź na bieżąco z naszą ofertą oraz aktualnymi promocjami

[newsletter_form type="minimal" list="1"]