Rabat -10% z kodem MIKOLAJKI

darmowa wysyłka na zamówienia od 200 zł

30 DNI NA ZWROT

co zrobic z ubraniami ciazowymi po porodzie

Co zrobić z ubraniami ciążowymi po porodzie?

Odpowiedzialna moda stawia nas przed nowymi wyzwaniami. Coraz częściej zastanawiamy się nie tylko “co kupić”, ale też “co mogę zrobić, kiedy przestanę używać”. Całe szczęście, mamy kilka dobrych pomysłów i jesteśmy pewni, że któryś z nich będzie Ci odpowiadał.

1. Zachowaj na następną ciążę

Ten punkt dotyczy szczególnie kobiet, które zaplanowały z partnerem, że na pewno będą chcieć ponownie powiększyć rodzinę ponownie. Wiele z nas snuje marzenia o parce bawiących się zgodnie dzieci czy nawet większej gromadce pociech. Radzimy wtedy postawić na bazowe kroje i kolory, a stylizację dopieszczać dodatkami. Dzięki temu Twoje ubrania ciążowe na pewno nie wyjdą z mody, kiedy ponownie będziesz w ciąży.

2. Oddaj ciężarnej przyjaciółce lub kuzynce

Często zostawia się za małe ubranka niemowlęce dla rodziny lub znajomych, którzy szykują się do powiększenia rodziny. Czemu nie zrobić podobnie z ubraniami dla ciężarnej? Radzimy jednak upewnić się, czy koleżanka chce przyjąć taki prezent i czy będzie z niego zadowolona. To świetna opcja pod warunkiem, że jesteśmy z kimś w bliskich relacjach.

3. Sprzedaj na lokalnej grupie

Grupy sprzedażowe i aplikacje do wymiany ubrań są coraz popularniejsze. Skorzystaj z tego trendu i zarabiaj na rzeczach, których już nie nosisz!

4. Oddaj potrzebującym

Jeżeli nie chce Ci wystawić ubrań na sprzedaż, a nie chcesz wyrzucić – oddaj. Możesz sprawdzić, czy w Twojej okolicy nie działa organizacja wspierająca samotne matki lub skorzystać z kontenerów na odzież używaną. Do takiego kontenera może trafić odzież w każdym stanie, nawet zniszczone sztuki, których często wstydzimy się wyrzucić. Niepotrzebnie. Ubrania, które tam trafią, przechodzą przez selekcję. Zniszczone i znoszone mogą na przykład trafić do schroniska dla zwierząt lub zostać przetworzone. To dużo bardziej odpowiedzialna opcja niż kosz.

Spróbuj sił w DYI

Eksperymenty z DYI wychodzą nam czasem lepiej, czasem gorzej, ale ubrania, których i tak już nie nosimy, są świetnym “materiałem szkoleniowym”. Nie musisz nic specjalnie kupować, żeby zrobić makramowy kwietnik z koszulki czy kosmetyczkę ze starych jeansów. Podpowiadamy: inspiracje znajdziesz na Youtubie i Pintereście

Ostatnia opcja to NOŚ DALEJ. Niektóre ubrania ciążowe wyglądają świetnie także na dziewczynach, które nie są już w ciąży, lub nawet nigdy nie były w ciąży! Staramy się opracowywać konstrukcje tak, by uwzględniały potrzeby kobiet ciężarnych, a jednocześnie sprawdzały się także po porodzie. To właśnie dlatego tak wiele naszych sukienek i bluzek ciążowych ma opcję karmienia piersią. Co Ty na to? Która opcja najbardziej Ci odpowiada?


Dołącz do newslettera

Bądź na bieżąco z naszą ofertą oraz aktualnymi promocjami

[newsletter_form type="minimal" list="1"]