Opublikowano Dodaj komentarz

Ubrania ciążowe – Jak się ubierać w ciąży?

jak ubierac sie w ciazy blog bensini

Brzuszek zasłaniać czy eksponować? Oto są pytania..

Rozumiem dylematy stylistyczno-moralne. Pokazywać/nie pokazywać? “Przecież tu żadnej ciąży nie widać, wyglądam, jakbym zjadła za duży obiad” – to są akurat moje rozterki z pierwszego trymestru 🙂

Uwaga, nadchodzi rozwiązująca wszelakie spory odpowiedź: Jak chcesz 🙂 serio! Najistotniejsze jest to, żeby Twoje ubrania nie uciskały brzuszka.

Pamiętaj, że jeśli Tobie jest wygodnie to dziecku też!

W zależności od kroju odzieży, możesz podkreślić swój ciążowy brzuszek lub nieco go ukryć. Ja w czasie swojej ciąży najchętniej ubierałam sukienki. Moje ulubione to te, z wyższym stanem, czyli odcinane tuż pod biustem. Są wygodne i wyjątkowo kobiece. Zwłaszcza na brzuszku ciążowym, potrafią wyglądać cudownie. Ponieważ lubię praktyczne zakupy, większość sukienek, które zakupiłam w czasie ciąży były z opcją karmienia. Moje ulubione modele to te, rozszerzające się ku dołowi, z kopertowym dekoltem. Dlaczego? Ponieważ noszę je do tej pory. Dekolt w kształcie litery V nie sugeruje od razu sukienki do karmienia 🙂 Sukienki dopasowane również są ok ale nie każda z nas, dobrze się w nich czuje. Dopasowana sukienka może też uwydatnić drobne niedoskonałości naszej sylwetki.

Legginsy i spodnie ciążowe – z pewnością po nie sięgniesz.

Swoboda ruchów jaką poczujesz w legginsach dedykowanych specjalnie dla kobiet w ciąży – chwyci Cię za serce. Zarówno legginsy jak i spodnie ciążowe na ogół są wyposażone w mięciutki, anatomiczny pas ciążowy, który rośnie razem z Twoim brzuszkiem. W ofercie Bensini, znajdziesz kilkadziesiąt różnych propozycji ciążowych legginsów. Zimą na szczególną uwagę zasługują ocieplane legginsy ciążowe.

Zimno jest, pamiętajcie, żeby się ciepło ubrać :)!

1. Kupujcie ubrania dobre gatunkowo. Posłużą Wam wtedy na niejedną ciążę, a nawet jeśli nie Wam to przyjaciółka na pewno będzie zachwycona.

2. Wybieraj ubrania, z odchylanym dekoltem, suwakami czy na guziczki – takie modele również posłużą Wam dłużej.

3. Im wcześniej zdecydujesz się na zakup ciuszka ciążowego, tym dłużej w nim pochodzisz. Nie zwlekaj więc z takim zakupem do ostatnich miesięcy, zwłaszcza w przypadku spodni i legginsów ciążowych. Ubrania ciążowe, zazwyczaj zaprojektowane są tak, by można w nich chodzić od pierwszych miesięcy do końca ciąży.

Do następnego razu!

Martyna

Dodaj komentarz