Opublikowano Dodaj komentarz

Ubrania ciążowe – czy warto kupować specjalne ubrania tylko na ciążę?

ubrania ciazowe czy warto kupowac bensini

Ten temat często powraca. Przyszłe mamy często zastanawiają się, jaki jest sens kupowania ubrań tylko na kilka miesięcy. Przecież potem będą niedobre, już się nie przydadzą, to niepotrzebny wydatek. Doskonale rozumiemy te wątpliwości. Ciąża to czas dużych zmian i często równie dużych wydatków. Mały człowiek potrzebuje wózka, łóżeczka, fotelika do samochodu… Ubrania ciążowe mogą wydawać się niepotrzebnym wydatkiem.

Czy aby na pewno?

Podejdźmy do sprawy bardzo praktycznie, pomijając nawet aspekt czysto estetyczny. Ciało kobiety zmienia się. W zależności od figury, wagi dziecka/dzieci czy uwarunkowań genetycznych możesz odczuć to już pod koniec pierwszego trymestru lub w okolicach drugiego. Każda z nas zmienia się trochę inaczej i w innym tempie. Pewne jest natomiast to, że dla większości z nas odzież ciążowa znacznie poprawia komfort życia. Najbardziej widać to w przypadku spodni i legginsów ciążowych.

Spodnie ciążowe – niezbędne w szafie każdej przyszłej mamy.

Spodnie i legginsy ciążowe posiadają specjalny pas ciążowy, dzięki którym nic nie uciska brzucha. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia Twojego dobrego samopoczucie. Zbyt obcisłe jeansy będą uciskać także dziecko. Oboje zyskacie, jeżeli zainwestujesz w spodnie, w których po prostu będzie Ci wygodnie. Rozsądek przede wszystkim, to nie jest punkt, na którym warto oszczędzać.

Bluzki ciążowe – na co zwrócić uwagę.

To, czy musisz kupić bluzkę ciążową, zależy przede wszystkim od rozmiaru Twojego brzuszka i stylu, jaki preferowałaś przed ciążą. Jeżeli do tej pory nosiłaś obszerne, oversizowe kroje, a brzuszek jest raczej niewielki – nie jest to zakup konieczny. Dlaczego jednak warto? Bluzki i tuniki ciążowe są dłuższe. W pewnym momencie na pewno zwrócisz uwagę, że Twoje dotychczasowe koszulki stają się za krótkie z przodu. Koszulki ciążowe uwzględniają zmiany zachodzące w ciele kobiety. Są nieco dłuższe i często mają marszczenia, które pozwalają schować cały brzuch. Bluzki dla przyszłej mamy w wielu przypadkach mają także funkcję karmienia piersią. Dzięki temu nie jest to zakup “na ciążę” – taka bluzka posłuży Ci dłuższy czas. Docenią ją też przyszłe mamy, które karmią starszaka, co jest dość częste w przypadku dzieci “rok po roku”.

Sukienki ciążowe – tak, będziesz nosić je po ciąży!

Obalmy mit – sukienka ciążowa to nie jest wydatek na kilka miesięcy. Większość sukienek ciążowych opracowuje się tak, by kobiety wyglądały w nich pięknie na każdym etapie ciąży i po porodzie. Duża część z nich jest przystosowana do karmienia piersią. To też nie jest zakup “na kilka miesięcy”.

Niezależnie od kwestii praktycznych – ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Warto jest ubierać się tak, by czuć się ze sobą dobrze. Ciąża nie sprawia automatycznie, że stajesz się człowiekiem-matką 🙂 Nadal możesz bawić się modą i trendami. Gorąco Cię do tego zachęcamy.

Do następnego razu!

Martyna

Dodaj komentarz