Opublikowano Dodaj komentarz

Spodnie dla kobiet w ciąży – czy warto je kupić na te kilka miesięcy?

spodnie ciazowe bensini

Kiedyś, kiedy byłam jeszcze młodą dziewczyna, nie raz obserwowałam przyszłe mamy i ich urocze brzuszki. Były to jednak czasy, w których Producenci odzieży, nie myśleli nawet o modzie ciążowej. Kobiety najczęściej nosiły ubrania o kilka rozmiarów za duże i aby pomieścić w nich swój ciążowy brzuszek, ratowały się drobnymi przeróbkami u krawcowej aby nieco zoptymalizować zbyt ciasną odzież. Przyszłe mamy nie miały zbyt wielkich szans na skompletowanie wygodnej i bezpiecznej odzieży ciążowej. Takiej w której czułyby się kobieco i seksownie, czyli tak jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej 🙂 Na szczęście tamte czasy już dawno minęły, a dzisiejsza odzież ciążowa są o niebo lepiej skrojone!  Spodnie dla ciężarnej kobiety, bo nich chciałabym dziś wspomnieć to jeden z najistotniejszych elementów garderoby, przyszłej mamy.

Spodnie to część odzieży, która niewątpliwie najszybciej będzie Ci niezbędna. Najszybciej, co wcale nie oznacza, że w pierwszym trymestrze ciąży. W pierwszych trzech miesiącach, obwód Twojego brzuszka nie zmieni się zbyt wiele, więc spokojnie będziesz mogła nosić dotychczasowe ubrania. Najważniejsze byś go nie uciskała, gdy już zacznie rosnąć. W czasie ciąży, priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort Twój i Twojego maleństwa. Sama będziesz w stanie ocenić, kiedy Twoje dotychczasowe spodnie staną się już mało wygodne.

Co charakteryzuje spodnie ciążowe z kolekcji Bensini®?

Spodnie, zostały zaprojektowane tak by uwzględnić  potrzeb kobiet w ciąży. Są wygodne, komfortowe i nadążają za obecnymi trendami w modzie. To dlatego prawie wszystkie posiadają elastyczny pas ciążowy, o anatomicznym kształcie, osłaniający brzuszek. Taki pas rośnie wraz z Twoim brzuszkiem. Jeśli nie przybędzie Ci zbyt wiele centymetrów w biodrach, niewykluczone, że w jednym rozmiarze będziesz mogła przechodzić całą ciążę. W górną części pasa ciążowego, została wprowadzona bawełniana guma o luźnym splocie, za pomocą której będziesz w stanie dopasować obwód nad brzuszkiem. Dzięki takiej konstrukcji pasa ciążowego, spodnie staną się Twoją drugą skórą. Możesz być pewna o bezpieczeństwo dziecka, ponieważ nic nie będzie uciskać Twojego brzuszka. Panel ciążowy jest praktycznie niewidoczny pod ubraniem, więc spodnie będą wyglądać jak Twoje jeansy sprzed ciąży. Zakrywając pas ciążowy bluzką, nie będzie widać żadnej różnicy, poza Twoim uroczym brzuszkiem 🙂

Część modeli Bensini® to dopasowane rurki, które dyskretnie podkreślają kobiece atuty. Uważam, że każda kobieta w ciąży będzie się w nich czuła atrakcyjnie. Poniżej kilka z nich, które według mnie zasługują na szczególną uwagę.

Do następnego razu!

Patrycja

Dodaj komentarz