FAQ BENSINI – najczęściej zadawane pytania

Kontakt z firmą Bensini

Jaki jest najszybszy kontakt do firmy Bensini?

Najszybszy kontakt z nami to telefon i e-mail.
tel: 535 511 512
mail: kontakt@bensini.pl

W jakich godzinach mogę zadzwonić do Bensini?

Nasza firma pracuje w standardowych godzinach 8.00-17.00 w dni robocze.

Czy mogę napisać do Bensini na Facebooku?

Tak, zapraszamy. Staramy się odpowiedzieć na każde zapytanie.

Czy muszę rejestrować się w sklepie, aby dokonać zakupu?

Nie, możesz zrobić zakupy w naszym sklepie online Bensini niezależnie od posiadanego konta.

Jak zamawiać

Czy mogę złożyć zamówienie przez telefon?

Tak, zamówienie można złożyć telefonicznie lub mailowo. Prosimy o telefon w godzinach funkcjonowania firmy: od poniedziałku do piątku 8.00-16.00
tel: 535 511 512 lub 535 511 117
mail: kontakt@bensini.pl

Czy mogę otrzymać fakturę VAT zamiast paragonu?

Tak, firma Bensini wystawia faktury Vat.

Czy mogę zmienić swoje zamówienie?

Tak, dopóki przesyłka nie została przekazana kurierowi, możesz napisać do nas lub zadzwonić w sprawie zmiany zamówienia.

Czy mogę otrzymać kilka produktów w jednej paczce?

Tak, całość zamówienia wysyłamy jedną przesyłką. Chyba, że składasz zamówienie hurtowe, wtedy wszystko zależy od łącznej wagi zamówienia.

Metody płatności

Jak mogę zapłacić za zamówienie?

Zapłata za zamówienie jest możliwa przez:

Przelewy 24

Wybierając tę metodę płatności zostaniesz przekierowany do systemu Przelewy24, w którym wskażesz swój bank. Następnie należy zalogować się za pomocą danych dostępu do bankowości internetowej oraz potwierdzić płatność. Z reguły zaksięgowanie pieniędzy odbywa się w ciągu kilku minut po dokonaniu przelewu. System Przelewy24 posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej oraz wykorzystuje szyfrowanie SSL, zapewniające ochronę stron internetowych oraz poufność danych przekazywanych drogą elektroniczną i gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa zawieranych transakcji. Po dokonaniu płatności wrócisz na stronę Bensini, a Twoje zamówienie zostanie pomyślnie złożone.

PayU

Wybierz płatność przez PayU, a na koniec procesu składania zamówienia zostaniesz przekierowany bezpośrednio do systemu PayU. Jeśli jesteś już klientem PayU, możesz się tam zalogować za pomocą swoich danych użytkownika i potwierdzić płatność. Jeśli jesteś nowym klientem PayU, możesz utworzyć nowe konto PayU, a następnie potwierdzić płatność. Realizacja Twojego zamówienia rozpocznie się, gdy tylko płatność zostanie u nas zaksięgowana – przeważnie trwa to jedynie kilka minut. Po dokonaniu płatności w systemie PayPal, otrzymasz od nas potwierdzenie złożenia zamówienia.

Tradycyjny przelew bankowy

Wybierz ten rodzaj płatności gdy wolisz samodzielne zalogować się do banku internetowego, pójść do banku lub na pocztę. Po dokonaniu zakupu, należy przelać właściwą kwotę na podany poniżej numer rachunku bankowego, pamiętając przy tym o podaniu nr. zamówienia w tytule płatności. Realizacja Twojego zamówienia rozpocznie się dopiero po zaksięgowaniu u nas wpłaty – przeważnie trwa to do 24 godzin.

Dane do przelewu:

Bensini Anna Iskra
ul. Lodowa 91 lok. 54, 93-232 Łódź
mBank 19 1140 2004 0000 3702 7536 4345

Za pobraniem (płatność przy odbiorze przesyłki)

Czy w przypadku odbioru osobistego mogę zapłacić na miejscu?

Tak, za dokonane zakupy można zapłacić podczas odbioru towaru

Czy podczas odbioru osobistego można zapłacić kartą płatniczą?

Tak, dla Twojej wygody, wprowadziliśmy możliwość płatności kartą

Jak wykonać tradycyjny przelew bankowy?

Przelew bankowy można zrealizować osobiście w dowolnej placówce bankowej lub pocztowej.
Podczas zlecania przelewu, należy mieć przy sobie pełne dane odbiorcy oraz numer konta, na które chcemy przelać środki.

Należy pamiętać by w tytule wpłaty podać informację, która pozwoli odbiorcy przelewu na szybką identyfikację otrzymanej płatności.

Każdy numer rachunku w Polsce posiada standardowy kod zwany IBAN liczący 26 cyfr. Znacznik kraju, obowiązujący w Polsce, który wstawia się przed numerem konta to PL

Przelewy są zwykle płatne i niekiedy sięgają od 2 zł do 10 zł

Czas realizacji takiego przelewu, na ogół wynosi do 2 dni

Czy mogę zapłacić przy odbiorze przesyłki?

Nie, nie wysyłamy przesyłek za pobraniem.

Jak kupować odzież ciążową

Jak wybrać właściwy rozmiar?

Wybierz ten sam rozmiar, który nosiłaś przed ciążą. Odzież ciążowa jest tak zaprojektowana, by dostosowywać się do Twojego ciała. Krój i rodzaj materiału są dobrane tak, żebyś żeby to one dopasowały się do Ciebie i Twoich potrzeb, nigdy na odwrót! Być może w trakcie trwania ciąży będziesz potrzebować większego rozmiaru, ale zawsze trudno jest przewidzieć, jak szybko będzie rosnąć brzuszek. Nasze doświadczenie mówi, że nie warto kupować na zapas większych ubrań lepiej wybrać tego, co jest Ci potrzebne teraz. Wysyłamy ubrania ciążowe, tak jak inne produkty, do trzech dni po złożeniu zamówienia, zwykle szybciej. Jeżeli stary rozmiar przestanie pasować, zawsze możesz złożyć kolejne zamówienie.

Od kiedy jest potrzebna odzież ciążowa?

Odzież ciążowa zaczyna być potrzebna, gdy tylko zaczniesz czuć się niekomfortowo w swoich dotychczasowych ubraniach. Ucisk, mniejsza swoboda ruchów to znak, że warto zaopatrzyć się w ubrania dla ciężarnych. Wiele elementów można zastąpić (luźne t-shirty), ale naszym zdaniem, minimum to legginsy i spodnie ciążowe.

Po co jest potrzebna odzież ciążowa?

Odzież ciążowa jest zaprojektowana z uwzględnieniem miejsca na rosnący brzuszek. Oprócz specjalnego kroju, stosujemy także bezuciskowe gumki z miękkim splotem i płaskie szwy. Wiemy, jakich ubrań potrzebuje kobieta w ciąży, bo same jesteśmy kobietami. Cały czas testujemy nasze produkty i zbieramy uwagi od klientek, żeby udoskonalać projekty.

Czy odzież ciążową można nosić po porodzie?

Tak, możesz chodzić w ubraniach ciążowych także po porodzie. Co więcej, lekarze i położne ostrzegają przed zbyt szybkim wciskaniem się na siłę w obcisłe jeansy sprzed zajścia w ciążę, zwłaszcza podczas połogu. Zdrowiej i wygodniej będzie w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka nosić przyjazne ubrania Bensini – zwłaszcza do cesarskim cięciu.

Czy w ubraniach ciążowych można karmić piersią?

Tak, większość naszych bluzek ciążowych, sukienek i tunik jest zaprojektowana tak, by można było w nich karmić piersią. Stosujemy dekolty głębokie, kopertowe i dyskretne “pętelki”. Każda przyszła i karmiąca mama znajdzie coś
dla siebie.

Wysyłka i dostawa zamówienia

Jaki jest koszt wysyłki?

Paczka do 5 kg – 12zł

Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Większość zamówień jest wysyłana w ciągu maksymalnie w ciągu trzech dni roboczych, chociaż w wielu przypadkach po trzy dni to termin otrzymania przesyłki. Jeżeli okaże się, że z jakiejkolwiek przyczyny kompletowanie
zamówienia się opóźni, na pewno skontaktujemy się z Tobą.

Kiedy zamawiać, by jak najszybciej otrzymać przesyłkę?

Przesyłkę otrzymasz najszybciej, jeżeli złożysz zamówienie od rana, maksymalnie do południa. Wtedy, jeżeli będziemy mieli gotowy towar w magazynie, jest możliwość, że nadamy ją tego samego dnia.

Do której godziny są nadawane paczki?

Przesyłki są oddawane kurierowi mniej więcej do godziny 12-tej w dni robocze.

Co zrobić, jeżeli nie otrzymałam przesyłki?

Jeżeli w ciągu kilku 4 dni nie otrzymasz przesyłki, napisz do nas lub zadzwoń – na pewno sprawdzimy, co się stało.

Jaka firma kurierska doręcza przesyłki?

Przesyłki od Bensini® dostarcza firma DPD

Odbiór osobisty i przymiarki

Czy jest możliwy odbiór osobisty?

Tak, odbiór osobisty jest możliwy. Zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Lodowej 91 lok. 54 w Łodzi. Jeśli złożysz zamówienie w naszym sklepie online, zaczekaj na nasz kontakt. Jak tylko skompletujemy Twoje zamówienie, zadzwonimy i wspólnie ustalimy dogodny dla Ciebie termin odbioru zamówienia.

Czy mogę przymierzyć ubrania przed zakupem?

Tak, można zobaczyć, jak nasze ubrania wyglądają na żywo. Na chwilę obecną nie posiadamy jednak sklepu stacjonarnego i osobnej przymierzalni – w naszej siedzibie mieści się serce firmy – biuro i szwalnia

Czy mogę zrobić zakupy w siedzibie firmy?

Tak, zapraszamy. Jak wyżej jednak – siedziba firmy to nie sklep stacjonarny, a pełnoprawny zakład, gdzie maszyny szyją pełną parą 🙂

Zwroty i wymiany

Czy jest możliwy zwrot nietrafionego zakupu?

Tak, w ciągu 14 dni możliwy jest zwrot towaru bez podania przyczyny. Odsyłany produkt nie może posiadać śladów użytkowania. Powinien być czysty, estetycznie złożony i odesłany w oryginalnym opakowaniu.

Kto ponosi koszt odesłania przesyłki?

Koszt odesłania przesyłki leży po stronie Klienta. Wyjątek stanowi odsyłanie wadliwego produktu. Wtedy Sklep Online Bensini® – odzież ciążowa, zobowiązuje się do pokrycia kosztów przesyłki zwrotnej.

Jak długo będę czekać na zwrot kosztów odesłanego zamówienia?

Zwrot środków z tytułu odstąpienia od umowy zakupu nastąpi w ciągu maksymalnie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki przez sklep Bensini®

Czy zwrot kosztów uwzględnia również koszt pierwotnej przesyłki, za którą Klient zapłacił podczas opłacania zamówienia?

Tak, jeśli Klient dokonuje zwrotu całości zamówienia.

Nie, w przypadku częściowego odstąpienia od umowy zakupu.

Czy możliwa jest wymiana produktu na inny (rozmiar/kolor/model)?

Tak. Wymieniany przedmiot nie może nosić śladów użytkowania. Musi być czysty i estetycznie zapakowany w oryginalne opakowanie.

Kto ponosi koszty wysyłki w przypadku wymiany produktu?

W przypadku wymiany zakupionej odzieży na inną, koszt wysyłki, zarówno w jedną jak i drugą stronę leży po stronie Klienta.

Czy muszę poinformować sklep o chęci zwrotu lub wymiany odzieży na inną?

Tak. W przypadku chęci wymiany lub decyzji o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość, należy poinformować Sklep Bensini® drogą e-mailową lub pisemną – nadesłaną pocztą, w ciągu maksymalnie 14 dni licząc od dnia otrzymania przesyłki.

Jak zareklamować wadliwy produkt?

Pierwszym krokiem jest poinformowanie Sklepu Bensini® o zaistniałym problemie drogą e-mailową lub telefonicznie (tel. 535 511 512) Kolejnym etapem jest odesłanie wadliwego produktu na adres sklepu. Reklamacje rozpatrujemy w trybie natychmiastowym, nie dłuższym niż 3 dni robocze, licząc od momentu odebrania reklamowanej przesyłki.

Kto ponosi koszt wysyłki w przypadku reklamacji?

W przypadku uzasadnionej reklamacji, Sklep Bensini zoobowiązuje się do zwrócenia Klientowi kosztów związanych z odesłanie przesyłki oraz pokryciem kosztów wysyłki pełnowartościowego produktu do Klienta.

Na jaki adres należy kierować zwroty, reklamacje lub wymiany?

Zarówno zwroty jak i wymiany należy odsyłać na adres:

Bensini Anna Iskra
ul. Lodowa 91/54
93-232 Łódź

Jaką formę wysyłki wybrać najlepiej, podczas odsyłania przedmiotu?

Każda forma jest dobra, pamiętaj jednak o potwierdzenie nadania przesyłki. W przypadku jej zaginięcia jest to podstawa do reklamacji usługi.